Διακρίσεις σε ποδοσφαιρικό τουρνουά

Με διάκριση του Κολλεγίου Ανατόλια ολοκληρώθηκαν οι αγώνες  ποδοσφαίρου Γυμνασίων Αγοριών και Κοριτσιών στο πλαίσιο των Αγώνων Αθλοπαιδειάς Γυμνασίων που διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν τον Δεκέμβριο του 2013 στα γήπεδα του Αχιλλέα Τριανδρίας και του Αριστοτέλη Καλαμαριάς  με τη συμμετοχή συνολικά 70 σχολείων. Το Κολλέγιο Ανατόλια συμμετείχε με δύο ομάδες στην κατηγορία των αγοριών και δύο ομάδες στην κατηγορία των κοριτσιών. Οι ομάδες αγωνίστηκαν σε ομίλους με πολύ θετικά αποτελέσματα για το σχολείο: μία ομάδα των αγοριών και η μία των κοριτσιών κατέλαβε την 1η θέση στους ομίλους τους.